W nadchodzącym sezonie narciarskim narciarzy szusujących na stokach Długiej Polany czekają spore zmiany. Zakończył się właśnie pierwszy etap modernizacji stacji narciarskiej.

Nowością tego roku jest wytyczenie i wyprofilowanie nowej trasy dla początkujących narciarzy, która biegnie szerokim łukiem z prawej strony wyciągu (patrząc w dół stoku), jej długość wynosi 650 metrów. W tym roku ośrodek został wyposażony w nowoczesną instalację sztucznego śnieżenia, która w krótkim czasie przy korzystnych temperaturach będzie w stanie pokryć śniegiem istniejącą i nową trasę.

Kolejna nowość to ukłon w stronę narciarzy „biegowych” od tego sezonu zostanie oddana do użytku trasa biegowa między parkingiem a dolną stacją wyciągu-będzie ona miała możliwość sztucznego dośnieżania na całej długości i będzie utrzymywana przez profesjonalne urządzenie frezujące i wyciskające ślady.  szyscy chętni będą mogli skorzystać z wypożyczalni sprzętu biegowego oraz rad instruktora biegów narciarskich. Przy ośrodku powstał również klub  arciarski szkolący dzieci i młodzież na różnym poziomie zaawansowania.

W drugim etapie modernizacji stacji przewidzianej w latach 2015-2016 planowana jest budowa nowego zaplecza gastronomiczno- usługowego, wytyczenie  owej trasy zjazdowej ukierunkowanej na jazdę sportową, modernizację oświetlenia, poszerzenie oferty dla narciarstwa biegowego oraz przygotowanie  dokumentacji projektowej pod budowę nowoczesnego wyciągu.